صفحه اصلی > کودک و نوجوان > کودکان در اکسپو 2015 میلان 

 

   

به منظور آشنایی کودکان و نسل آینده با سیاره ای که در آن زندگی می­کنند، در سایت اکسپو میلان، بخش­هایی به کودکان اختصاص داده شده، از جمله منطقه ی موضوعی پارک کودکان. این پارک محلِ بازی و کسب دانش بازدیدکنندگان است و می‌توان در آن استراحت و تفریح کرد. در این محوطه، کودکان و خانواده های آنها شیوه ی زندگی سالم و عادت های غذایی خوب را می‌آموزند و همچنین با موضوع های اکسپو میلان 2015 آشنا می شوند. از آنجا که از طریق بازی، بچه­ ها می­ آموزند تا در آینده بزرگسالانی مسئول منابع سیاره زمین شوند.

 از جمله پروژه های ویژه­ ی کودکان، سهم کودکان نام دارد که طی آن بچه ها با فرهنگ غذا در سراسر جهان آشنا می­شوند.

دانش ­آموزان می­توانند از طریق مدارس خود به صورت گروهی، دیداری آموزشی از اکسپو میلان 2015 داشته باشند. این فرصتی است برای آنها تا با مردم کشورهای مختلف، با فرهنگ­های سنتی، و آداب و رسوم ملل آشنا شوند و به اهمیت تغذیه سالم برای خود و سیاره­ ی خود پی ببرند.

 قیمت بلیت برای هر دانش­ آموز (از کودکستان تا دبیرستان) 10 یورو است. مدارس میتوانند از طریق لینک بلیت­های خود را رزرو کنند و چنانچه با مشکلی مواجه شدند با ایمیل مخصوص با مسئولان اکسپو تماس بگیرند.حدود 2500 دانش­ آموز از دبیرستان­های لومباردی داوطلب یک روز برای کار در اکسپو جهانی شده­ اند. این دانش ­آموزان با مردم سراسر جهان آشنا می­شوند و مزه غذاهای ملل مختلف جهان را با فرهنگ های مختلف خواهند چشید.

گفتنی است که ورود کودکان تا چهار سال به اکسپو میلان رایگان است.