صفحه اصلی > راهنمای بازدید کنندگان > آشنایی با انواع بلیط اکسپو میلان 2015 
   

  از کجا می توان بلیت خرید؟ چه نوع بلیت هایی موجود است؟ آیا بلیت ها تخفیف دارند؟ چگونه می توان تاریخ خاصی را انتخاب کرد؟ بلیت ها به چه قیمت هایی هستند؟


از کجا می توان بلیت خرید؟

یکی از راحت ترین راه های خرید بلیت اکسپوی جهانی از طریق بخش مربوطه در وب سایت رسمی است. همه نوع بسته و بلیتی در اینجا توصیف شده، شامل بلیت برای خانواده ها و بالای شصت و پنج سال و مدرسه ها.
علاوه بر پاسخ به سوال های فوق most frequently asked questions، فهرست کامل قیمت ها detailed price list  و دستورالعمل چگونگی خرید بلیت به عنوان هدیه در دسترس است.
همچنین می توان بلیت ها را از ورودی اکسپو Expo Gate  ( پیاتزا کایرولی، جنوب میلان) یا از خرده فروش مجوزدار تهیه کرد.
 
چه نوع بلیت هایی وجود دارد؟
بلیت با تاریخ آزاد: این بلیت ها برای یک روز کامل از 2 می تا 31 اکتبر(12 اردیبهشت تا 9 آبان 1394)، برای هر روزی که دلخواه شما است، معتبر است. زمانی که بلیت خود را خریدید، به بخش MyExpo وب سایت مراجعه کنید و تاریخ دلخواه خود را تعیین نمایید.
بلیت با تاریخ خاص: این بلیت برای یک روز کامل با تاریخی خاص از  2 می تا 31 اکتبر(12 اردیبهشت تا 9 آبان 1394) معتبر است.
بلیت دو روزه: این بلیت ها برای دو روز متوالی، از  2 می تا 31 اکتبر(12 اردیبهشت تا 9 آبان 1394) معتبر است. این بلیت ارزان تر و به صرفه تر از خرید دو بلیت یک روزه است و به صورت تاریخ خاص و آزاد موجود است. در صورت خرید بلیت های دو روزه با تاریخ خاص، اولین بلیت خریداری شده، برای اولین روز است و دومین بلیت، تاریخ بعدی است. در صورت خرید بلیت دو روزه ی آزاد، روز اول را به میل خود انتخاب می کنید و روز دوم نیز پس از آن خواهد بود.
چنانچه مایل به دیداد مجدد از اکسپو 2015 میلان بودید، می توانید بلیت های دو سه روزه را پیش خرید کنید.
بلیت فصلی: بلیت فصلی از 2 می تا 31 اکتبر(12 اردیبهشت تا 9 آبان 1394) تا مدتی کوتاه در دسترس است. این بلیت ها شامل نام و عکس صاحب بلیت است و در نتیجه غیر قابل انتقال است. دارنده های بلیت فصلی می توانند هر زمان که بخواهند وارد سایت اکسپو شوند.


تخفیف برای کودکان، دانش آموزان و بزرگ ترها
ورود بچه های زیر سه سال، رایگان، اما با بلیت است. این بلیت ها در ورودی اکسپو ( پیاتزا کایرولی، جنوب میلان) یا از سوی خرده فروش های مجوزدار منتخب صادر می شوند. جزئیات این بلیت ها به زودی منتشر می شوند. بلیت های تخفیف دار برای بچه های 4 تا 13 سال، تنها به همراه بسته ی خانواده، یا به صورت مجزا با ارائه ی بلیت از پیش خریداری شده ی بزرگسال فروخته می شود. علاوه بر این، تخفیف هایی برای دانش آموزان بین 14 تا 25 سال و بزرگترهای بالای 65 سال، اختصاص داده شده.
برای استفاده از تخفیف، ارائه ی کارت شناسایی که سن در آن ذکر شده باشد، به همراه مدرک مقطع تحصیلی، ضروری است. فقط بالای 65 سال می توانند به صورت آنلاین بلیت بخرند.


مدارس: دیدار آموزشی از اکسپو 2015 میلان
بلیت های 10 یورویی دانش آموزی برای گروه های مدارس( در مقاطع کودکستان، دبستان، راهنمایی و دبیرستان) ایتالیا و سایر کشورها موجود است. برای رزرو این بلیت ها به این لینک  مراجعه کنید. پس از رزرو، دفتر رزرو اکسپو 2015 میلان، برای تکمیل مراحل خرید، با مدرسه ی مورد نظر تماس می گیرد.


بلیت برای معلولان
برای معلولان، بلیت های تخفیف داری در نظر گرفته شده که می توان آنها را از ورودی اکسپو Expo Gate  ( پیاتزا کایرولی، جنوب میلان) یا از خرده فروش های مجوزدار تهیه کرد. جزئیات آن به زودی در وب سایت و دفتر بلیت اکسپو اعلام می شود.
برای تهیه این بلیت ها، نیاز به ارائه ی مدرک معلولیت به این شرح specified here است. همچنین برای شخص همراه با فرد معلول، چه ایتالیایی چه غیر آن، نیز بلیت های رایگان، با ارائه ی مدرک معتبر، در نظر گرفته شده.


بلیت های اکسپو 2015 میلان به چه قیمتی است؟
قیمت بلیت ها بسته به نوع و زمان خرید آن، متفاوت است. فهرست کامل قیمت ها اینجا قابل مشاهده است.
 
با بلیت استاندارد می توان از همه ی غرفه ها بازدید کرد و در تمام برنامه هایی شرکت کرد که روزهنگام یا شبانگاه برگزار می شود، به استثنای نمایش سیرکه دو سولی1  که هر روز از چهارشنبه تا یک شنبه، از می(اردیبهشت) تا آگست (مرداد) در تئاتر فضای باز سایت اکسپو میلان برگزار می شود.
همچنین با بلیت ها می توان وارد موزه ی تری ینال دی میلانو، در خیابان ویاله آلمانیا 6، در جنوب میلان، شد و از نمایشگاه هنر و غذا Arts & Foods که یکی از پنج غرفه ی موضوعی اکسپو است، دیدن کرد. این نمایشگاه 10 آوریل 2015 ( 21 فروردین 1394) افتتاح می شود.
برای اطلاع از جزئیات قیمت بلیت ها به این لینک مراجعه کنید.

 

1- Cirque Du Soleil، ترکیبی دراماتیک از هنرهای سیرکی و نمایش های سرگرم کننده ی خیابانی