صفحه اصلی > راهنمای شرکت کنندگان > درباره شرکت کنندگان 

   اکسپو 2015 میلان رویدادی جهانی است که ویژگی آن گردآوردن صداهای مختلف است و موفقیت آن بسته به دخالت تمام بازیگران مختلفی دارد که در این رویداد شرکت می­ کنند. براساس تعریف BIE (دفتر اکسپوهای جهانی)، شرکت­کنندگان نمایشگاه­های جهانی به رسمی و غیر رسمی تقسیم می­شوند: شرکت­ کنندگان رسمی شامل کشورها (145) و سازمان بین­ المللی (3) است که به دعوت دولت کشور میزبان اکسپو پاسخ داده ­اند. شرکت کننده­ های غیر رسمی، شاید گروهی نماینده، سازمانی و غیره، باشند که مستقیما با اجازه ی برگزارکننده­ ی هر اکسپو، در این رویداد جهانی شرکت می­ کنند.

با توجه به اهمیت موضوع، دولت ایتالیا در سال 2011 تصمیم گرفت رسما از تمام کشورهای عضو سازمان ملل دعوت کند و درهای اکسپو 2015 میلان را به روی سازمان­های غیر دولتی و شرکت­ ها به عنوان سهامداران اصلی این گفتگوی جهانی در مورد تغذیه و غذا بگشاید. همه ی این شرکت­ کننده­ ها با روش­ها و هدف­ های مختلف، بستگی به نقش شان، با یکدیگر همکاری و موضوع اکسپو 2015 را؛ تغذیه­ ی زمین، انرژی برای زندگی، تفسیر می­ کنند.

 

هدف از این اکسپو، ایجاد تجربه­ای بی ­نظیر برای بازدیدکننده­ ها به عنوان شخصیت­های اصلی این نمایش بزرگ است تا با غذای سالم و بهداشتی و کافی،  با تداوم ­پذیری محیط زیست، اجتماعی و  اقتصادی زنجیره­ ی غذا و گفتگوی مزه و فرهنگ غذایی آشنا شوند.

اکسپو جهانی می­بایست میراثی فرهنگی، اجتماعی، علمی و تکنولوژیکی از خود به جا گذارد. در پایان مدیون شرکت­ کنندگانی هستیم که قلب و روح این رویداد شگفت­انگیز را تشکیل می­دهند.

 

کشورها

اکسپو 2015 میلان، کشورهای سراسر جهان را برای تفسیر موضوع تغذیه زمین, انرژی برای زندگی, گرد هم می­ آورد. غذا موضوعی حیاتی و روزانه برای تمام مردم جهان است و از این رو می­تواند مردم را با فرهنگ­ها و مذاهب مختلف جهان متحد کند.

 

سازمان های بین­ المللی

از آنجا که موضوع اکسپو 2015 دارای اهمیتی فوق­ العاده برای توسعۀ کل بشر است، حضور سازمان­ های بین­ المللی، در مجموع اهمیت خاصی در موفقیت نمایشگاه دارد. تغذیه زمین، انرژی برای زندگی به معنی سالم­ بودن غذا، دسترسی به غذا، تداوم­ پذیری است: تمام موضوع­های اصلی فعالیت و ماموریت بعضی از مهم­ترین سازمان­ها در ایتالیا و در جهان.

افزون بر این، موضوع اکسپو 2015 میلان مربوط به دست کم نیمی از اهداف توسعۀ هزاره است که آخرین مهلت آن دقیقا سال 2015 است. سازمان­های بین المللی به همراه اکسپو 2015 میلان و سایر شرکت­ کننده­ ها فعالیت ها و رویدادهایی را قبل و در طی اکسپو به بازدیدکننده ها عرضه می­ کنند.

اتحادیه­ ی اروپا   سازمان ملل

 

سازمان­های جامعه ی مدنی

سازمان­های جامعه مدنی نقشی اساسی در اکسپو 2015 میلان بازی می کنند. بدون حضور و کمک جامعه­های مدنی نمی توان به موضوع تغذیه­ی زمین، انرژی برای زندگی، پرداخت که برای آیندۀ بشر بسیار اساسی است. غرفه ای در سایت نمایشگاه، به نام کاشینا تریولزا، به این سازمان ها اختصاص داده شده که در آنها رویدادهای مربوط به موضوع اکسپو برگزار می شود. Triulza Foundation مدیریت این غرفه را به عهده دارد.

 

ActionAid   Caritas       Famiglia Salesiana DBN/VIS          Alliance2015

WAA-AMIA/CONAF             Lions Clubs International    

   WWF             Save the Children      PlaNet Finance        Oxfam

        Inter Press Service       Fondazione Triulza       Fairtrade International

 

شرکت ها

دخالت شرکت های جهان در اکسپو 2015 میلان، اهمیتی اساسی در موفقیت این رویداد دارد. اکسپویی جهانی با نگاه به آینده و نوآوری تکنولوژیکی نمی تواند بدون دخالت فعال شرکت های بازرگانی موفق باشد.

شرکت ها در توسعۀ تکنولوژی، تحقیق نوآورانه، موضوعات و شیوه های خوب مربوط به موضوع تغذیه زمین، انرژی برای زندگی، فعالیت خواهند داشت.